A projekt keretében megvalósult projektelemek:
Az eszközbeszerzési projektelem megvalósítása a pályázati vállalások szerint történt, megvásárlásra kerültek az alábbiak:
•1 db DJI Air 2s Fly More Combo drón beszerzése bruttó 565 150 Ft értékben,
•2 db lapra szerelhető faház összesen bruttó 1 779 270 Ft,
•4 db kecskelábú asztal összesen bruttó 952 500 Ft értékben.
Az eszközök beszerzést követően üzembe helyezésre kerültek, leltári nyilvántartásba vételük a projektzárásig megtörtént.
A 2 db lapra szerelhető faház és a 4 db tetővel ellátott kecskelábú asztal nagy segítséget nyújt a rendezvények alkalmával. A 2 db lapra szerelhető faház számtalan funkcióval bír a borpiknik és az egyéb rendezvények során, mert könnyen és gyorsan bárhova kihelyezhetőek, míg ezek mellett a disznóvágás és a májusfa állítás című rendezvénynél a kecskelábú asztalok, mint kínáló és/vagy bemutató asztalokként szolgálják eseményeinket.
A projekt másik pillére az eszközbeszerzésen belül, a jól felszerelt, magas technikai színvonalú DJI Air 2s Fly More Combo drón, amely a mind nagyobb számban és mind több résztvevővel megrendezésre kerülő rendezvények videós dokumentálásában nyújt kiemelkedő segítséget.
A fentieken túl az általános költségek keretében az alábbi tevékenységek valósultak meg:
•Projektelőkészítési tevékenység,
•A KTK előírásainak megfelelően elkészült a projekttábla,
•megvalósult a projektmenedzsment tevékenység.
A projekt sikeresen és eredményesen megvalósult a fenti tevékenységek által, az egyéb vállalások keretében megtörténtek a disszeminációs tevékenységek is.
Egyrészt megtörtént a projekt népszerűsítése a helyi leader egyesület részére megküldésre került a projekt eredményeit összegző projektösszefoglaló és a projekt eredményeit bemutató fotódokumentáció, másrészt a 2024.06.15-én Kópházán megrendezett Családi nap keretében tájékoztattuk az érdeklődőket az Egyesületünk munkájáról és tárgyi projektünk megvalósulásáról.
A sikeres projektmegvalósítást követően Kópházáért Za Koljnof Egyesület alkalmassá vált önállóan vagy a Sinkovits Mátyás Természetbarát Egyesülettel közösen rendezvények megszervezésére Kópházán, illetve a helyiek és az idelátogatók körében egyre népszerűbb szabadidős kiránduló helyen a Gara hegyen. Ami hosszabb távon eredményezheti a terület turisztikai fellendülését, a helyi programkínálat kiszélesedését.
Továbbá a pályázó egyesület az anyagi függetlenedés útján el tud indulni, annak érdekében hogy a helyi kulturális értékeket megóvva, mind több program keretében magasabb színvonalú, aktív kikapcsolódást nyújtson a helyi és idelátogató érdeklődőknek.